Galeria zdjęć kościoła

Remont cmentarza komunalnego.

Remont alejek na cmentarzu trwał od 2016 do 2017 r. Został wykonany ze środków budżetu gminy i wyniósł około 50 000  zł.

Figura Jezusa Zmartwychwstałego  jest darem mieszkańców wsi Drohojów. Kamień na grotę za sponsorował Janusz Hołyszko, natomiast pomysłodawcą i fundatorem tablicy pamiątkowej był śp. Tadeusz Leja

 

 

Droga Krzyżowa przez Drohojów- 02 kwietnia 2017

 

Droga Krzyżowa 2016

Przed   Wielkanocą upamiętniając śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu i Jego zmartwychwstanie przez wieś Drohojów wyruszyła wyjątkowa Droga Krzyżowa, której stacje rozplanowane były przy przydrożnych krzyżach mieszczących się na terenie naszej miejscowości. Wierni wytrwale podążali wraz z Ks. dziekanem Adamem Husem i ks. Wikarym Bartoszem Grędą  do kolejnych stacji.  Ceremonię prowadzili wraz z księdzem Adamem  parafianie.   Ta niecodzienna droga krzyżowa przeszła przez Drohojów po raz pierwszy.

Pomysłodawcami tej wspaniałej uroczystości była Rada Parafialna i Państwo Jadwiga i Ryszard Żuk.

 

 

 

Wielkanoc 2015

Nowe galowe  mundury dla straży zostały zakupione w ramach projektu PROW..

 

 

Boże Narodzenie 2014

Boże Narodzenie 2013

 

Parafia po raz drugi skorzystała ze środków  PROW . W 2013 roku wykonano remont zabytkowej bramy i ogrodzenia, wykonano utwardzenie placu spotkań w obrębie zabytkowego kościoła w Drohojowie.

Całkowity koszt zadania 117530,82 zł – koszt   pomocy 95 624,00 zł

Remont otoczenia kościoła 2013 r.

Poświęcenie pomnika

22 września 2013 roku został poświęcony i uroczyście przekazany pod opiekę Zespołu Szkół w Drohojowie pomnik Hr. Seweryna Drohojowskiego. Prace remontowo-konserwatorskie zostały sfinansowane ze środków pochodzących :
– z kwesty zorganizowanej w dniu 1 listopada 2012 roku na cmentarzu w miejscowości : Drohojów, Zadąbrowie, Orły, Wacławice,
– budżetu Gminy Orły,
– darowizny Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu.

 


Remont Kościoła w Drohojowie -2012 r.

W 2012 roku Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Matki Boskiej Częstochowskiej   zrealizowała projekt pn: „ Remont drogi procesyjnej, remont płyty odbojowej wraz z elementami odwodnienia w Kościele Parafialnym Rzymsko-Katolickim (dawna cerkiew greko-katolicka) w Drohojowie”

Całkowita wartość projektu 105909,54 zł, kwota dofinansowana z PROW 84727,00 zł