Galeria zdjęć Sołectwa

Dożynki Gminne- Kaszyce 2017

 

 

 

Dożynki Gminne – Zadąbrowie 2016

 

 

Gminne Zawody Strażackie Kaszyce  2015

 

Turniej Piłki Siatkowej

15 lutego 2015 roku na hali  Zespołu  Szkół w Drohojowie, odbył się turniej piłki siatkowej o Mistrzostwo Gminy Orły 2015 r. Drużyna w składzie: Damian Wójtowicz, Paweł Gamracy, Rafał Lechociński, Wojciech Niemiec, Jakub Góra oraz Dominik Kudła wywalczyła czwarte miejsce.

Dyplom

Zawody Strażackie

Z uwagi na wymogi stawiane przez organizatorów gminne zawody strażackie zawsze będą się odbywać w miejscowości Orły. Tegorocznym gospodarzem imprez, która się odbyła 20 lipca 2014 roku była OSP Drohojów.
Po bardzo długiej nieobecności – znowu nasi strażacy stanęli na podium. Zajęliśmy 3 miejsce

22 czerwca 2013 r. Stowarzyszenie Sołtysów Powiatu Przemyskiego zorganizowało wycieczkę do Sandomierza. Zabytki, podziemne korytarze oraz krajobrazy pięknego Sandomierza podziwiali również sołtysi Gminy Orły (sołtys wsi: Drohojów, Hantkowic, Ciemięrzowic, Wacławic, Orłów, Olszynki).

Wyjazd Sołtysów

18 maja 2013 r. w Domu Ludowym w Drohojowie odbyło się spotkanie Sołtysów Gminy Orły z Sołtysami Gminy Myczkowce.
W spotkaniu integracyjnym uczestniczył również Wójt Gminy Orły Bogusław Słabicki oraz Radny Wsi Drohojów Janusz Hołyszko.

Myczkowce


Dożynki Gminne – Orły 2012 r.

26 sierpnia 2012 r. w miejscowości Orły odbyły się Dożynki Gminne.

Po prawie 30 latach nieobecności,  Drohojów uczestniczył czynnie w dożynkach.  Dzięki heroicznej postawie naszych strażaków od zagłady ognia została uratowana nasza szkoła Podstawowa . Za ten  wyniosły czyn został im ofiarowany wieniec dożynkowy.

Remont Domu Ludowego w Drohojowie

W 2012 roku został zakończony II etap  remont Domu Ludowego w Drohojowie.
Całkowity koszt II etapu remontu wyniósł  145 418,00 zł , a kwotę 92 519,00 zł pozyskano ze środków PROW.

W ramach projektu wyremontowano pomieszczenia na parterze  oraz  zagospodarowano część  poddasza na salę gier dla młodzieży.

Poświęcenie pomnika Św. Floriana 2012 r.

Na rondzie,  nieopodal Remizy Strażackiej  został postawiony  pomnik Św. Floriana- patrona strażaków.

Jest to dar Strażaków dla mieszkańców wsi Drohojów. Pomnik został poświęcony w rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.