Galeria zdjęć Stowarzyszenia

11 listopad 2018 r.

Święto Niepodległości obchodziliśmy dla upamiętnienia  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Uroczystość rozpoczęła  się  mszą świętą w kościele parafialnym w Drohojowie.Przygotowany przez uczniów szkoły program artystyczny wprowadził wszystkich zgromadzonych w nastrój zadumy i refleksji.

Po mszy św. uczestnicy uroczystości udali się pod obelisk kamienny z pamiątkową tablicą, gdzie odbyła się druga część oficjalnych uroczystości. Pamiątkowa tablica została ufundowana przez mieszkańców naszej miejscowości.

W obchodach uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy, jak i przedstawiciele samorządu szczebla powiatowego,  gminnego i wiejskiego oraz  poczet  sztandarowy OSP z Drohojowa i  poczet sztandarowy ze Szkoły  Podstawowej w Drohojowie .

 

 Dożynki gminne- Trójczyce 19 sierpnia 2018

Dożynki to tradycja, jest nie tylko zwieńczeniem rolniczego trudu, ale także wyrazem hołdu i szacunku dla ciężkiej pracy rolników oraz dziękczynienia składanego Bogu za szczęśliwie zebrane plony. Już tradycyjnie  nasze  sołectwo przygotowało stół uginający się od swojskiego jadła, przetworów oraz darów ziemi oraz  piękny wieniec dożynkowy upleciony przez nasze gospodynie.

Dzień Kobiet- marzec 2018

Z okazji dnia Kobiet zawitali do nas  aktorzy teatru Fredreum ze sztuką „Żabunia”.

Po obejrzeniu sztuki przy filiżance kawy i domowych wypiekach kobiety spędziły miło wieczór. Zostały również obdarowane przez  Wójta Gminy  i Sekretarza oraz Prezesa i V-ce Prezesa Stowarzyszenia „Wspólna sprawa w Drohojowie” kwiatami, słodyczami oraz drobnymi upominkami.

Wiejskie wielopokoleniowe spotkanie opłatkowe – styczeń 2018

Wiejskie wielopokoleniowe spotkanie opłatkowe rozpoczęliśmy od wysłuchania kolęd w wykonaniu  chóru CANTILENA z Radymna.

Następnie udaliśmy się do Domu Ludowego, aby przy muzyce i wspólnej pogawędce miło spędzić czas.

 

 

Piknik rodzinny -lipiec 2017

 

Dzień Kobiet – marzec  2017

Wiejskie wielopokoleniowe spotkanie opłatkowe – styczeń 2017

24 lipca 2016- Piknik rodzinny

 

 

 

8- go  marca 2016 roku, 

mieszkanki Wsi Drohojów  świętowały „Dzień Kobiet” na stołach królowały lokalne smakołyki. Przy stole był czas na pogaduchy i wspomnienia. Świętujące panie odwiedził,  Poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Starosta Powiatu Przemyskiego Jan Pączek,  Z-ca Wójta Witold Szpytman wraz z Sekretarzem Gminy Orły Janem Januszem oraz Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Hawro. Zaproszeni goście  przywieźli drobne, aczkolwiek miłe upominki.
Część artystyczną przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół w Drohojowie. Muzycznie umilał czas Zespół ludowy „Pawłosiowianie”.

Prelekcję na temat pielęgnacji stóp przestawiła – Podolo, mgr Rita Pusz- Jakubiec

Każda kobieta została obdarowana  upominkiem niespodzianką.

 

 

 

Wiejskie wielopokoleniowe spotkanie opłatkowe – styczeń 2016

Mieszkańcy naszej miejscowości wesoło i miło spędzili  niedzielne popołudnie  na wiejskim wielopokoleniowym  spotkaniu opłatkowym. Uroczystości rozpoczął przepiękny występ uczniów  Zespołu Szkół w Drohojowie. Uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie „Jasełka” z akcentami wersji współczesnej.

Po krótkich przemówieniach gości,   Starosty Powiatu Przemyskiego – Jana Pączka i Wójta Gminy Orły Bogusława Słabickiego przy muzyce wszyscy bawili się  wesoło.

Oprócz Stowarzyszenia „Wspólna Sprawa” w Drohojowie organizatorami imprezy była również OSP w Drohojowie, Rada Parafialna oraz Samorząd Wsi Drohojów.

 

 

 

 

Andrzejki 2015 r.

28 listopada przy zespole EFEKT BEND członkowie Stowarzyszenia „Wspólna Sprawa” w Drohojowie i ich sympatycy bawili się na zabawie Andrzejkowej. Szefami przygotowań kulinarnych byli  p. Sołtys Ania i jej mąż Artur.

Było pysznie, zabawnie i wesoło.

 

 

Dożynki Gminne – Niziny 2015

Pięknie upleciony wieniec przez gospodynie z Drohojowa,  z kłosów różnych zbóż i kwiatów oraz suto zastawiony stół wiejski był wizytówką  naszej wsi na Dożynkach Gminnych. Gospodarzem dożynek w 2015 roku była wieś Niziny.

 

 

21 czerwca 2015 r. – Piknik Rodzinny

Samorząd Wsi Drohojów ,Stowarzyszenie „Wspólna Sprawa” w Drohojowie  oraz Ochotnicza Straż Pożarna  w Drohojowie były organizatorami tegorocznego Pikniku Rodzinnego.  Gośćmi  imprezy m.innymi byli  Jan Pączek, Starosta Powiatu Przemyskiego,    Bogusław Słabicki Wójt Gminy Orły, Przewodnicząca Rady Gminy Orły Małgorzata Hawro oraz sponsorzy.  Impreza  rozpoczęła się przedstawieniem „Balladyna” (w wersji współczesnej) w wykonaniu uczniów  Gimnazjum  Zespołu Szkół w Drohojowie , natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej w Drohojowie zaprezentowały się w tańcu nowoczesnym. Ochotnicza Straż Pożarna z Drohojowa i Wacławic brała czynny udział w gaszeniu pożaru.    Dużym  zainteresowaniem cieszył się darmowy plac zabaw oraz konkursy i zabawy.

Wieczorem zabawa taneczna.

 

 

8 marca 2015 r.- Dzień Kobiet

w Domu Ludowym w Drohojowie zostało zorganizowane spotkanie  z okazji Dnia Kobiet.

Uroczystości urozmaicał zespół młodzieżowy Klubu Garnizonowego przy  V Batalionie Strzelców Podhalańskich.

W dniu swojego święta Kobiety zostały obdarowane upominkami.

Gośćmi spotkania byli: Poseł na sejm RP Marek Rząsa, Wójt Gminy Orły Bogusław Słabicki, Sekretarz Gminy Orły Jan Janusz.